Vážení zákazníci, vzhledem k náročné situaci ohledně vyřizování objednávek týkajících se respirátorů se může doba dodání oproti standardu prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Novinky

INFORMACE OHLEDNĚ KORONAVIRU

... a současného provozu e-shopu

 

Vážení zákazníci,

s ohledem na současnou situaci týkající se obav z KORONAVIRU (Coronavirus) bychom Vás rádi informovali o provozu našeho e-shopu i ohledně odborných informací, jaký typ respirátoru vybrat, aby splnil Vaše požadavky.

V první řadě bychom Vás rádi informovali, že veškeré Vaše objednávky postupně vyřizujeme a s ohledem na výjimečnost situace prosíme o shovívavost při jejich odbavování. Všichni naši zaměstnanci dělají maximum pro to, aby byly všechny objednávky vyřízeny co nejdříve. Doba dodání Vaší objednávky se v těchto mimořádných dnech může oproti standardu o pár dní prodloužit.

 

Často kladené otázky:

 

Jak se kompletně chránit před KORONAVIREM?

Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Proto je důležité se kromě dýchacích cest chránit navíc i overalem a vhodnými brýlemi.

 

Jednorázové respirátory (které se ale velmi rychle vyprodávají), naleznete v této kategorii - Jednorázové respirátory

Overaly si můžete vybrat v této kategorii - Jednorázové oděvy.

Brýle naleznete v této kategorii - Ochrana zraku.

 

Je obyčejná rouška dostačující pro ochranu proti KORONAVIRU?

Ne. Běžná rouška není dostačující při ochraně před jakýmkoliv virem, protože je vyrobena z materiálu, který nezabrání průniku infekce. Rouška je vhodná např. do prašného prostředí. Potřebnou ochranu zajistí pouze respirátor se stupněm ochrany FFP3, popřípadě FFP2.

 

Jaký typ respirátoru je tedy vhodný na ochranu proti KORONAVIRU ?

FFP3

Ochrana před částicemi, pevnými a kapalnými aerosoly, mlhou a dýmem, viry a bakteriemi a sporami. Mohou být používány, pokud koncentrace nepřekročí přípustnou hodnotu 40x NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

FFP2

Ochrana před částicemi, pevnými a kapalnými aerosoly, mlhou a dýmem. Mohou být používány, pokud koncentrace nepřekročí přípustnou hodnotu 10x NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

Jednorázové respirátory (které se ale velmi rychle vyprodávají), naleznete v této kategorii - Jednorázové respirátory

 

Je vhodný respirátor s ventilkem?

Respirátory s ventilkem jsou vhodné pouze pro 100% zdravé lidi, kteří se chtějí chránit před koronavirem. Pokud ho použije nakažený/nemocný člověk, přes ventilek se infekce dostává ven do ovzduší. Vzhledem k inkubační době 14 dní si nelze být 100% jistý, že nejsem nakažený.

Jakou vybrat barvu pro pracovní oblečení? V hlavní roli bezpečnost
Pokud právě stojíte před volbou výběru vhodného pracovního oblečení na ven, možná si lámete hlavu nad tím, jakou vybrat barvu. Řídí se barva pracovního oblečení pro venkovní práce nějakými vyhláškami, nebo je to jen čistě otázka osobních preferencí? 
 
Při výběru pracovního oblečení je nejdůležitější typ povolání, kvůli kterému jej v první řadě pořizujete a funkční vlastnosti kombinéz, bund, kalhot, mikin i pracovních bot z hlediska osobního pohodlí a hlavně bezpečnosti. Právě bezpečnost je nejdůležitějším faktorem i při výběru barev oblečení u naprosté většiny venkovních pracovníků. Proč? 
 
 

Venkovní stavební profese

Pracovníci, kteří pracují na stavbách, výstavbě dálnic nebo parků se vyskytují v prostředí, kde se pohybují nejen lidé, ale i stroje, které mohou vážně ublížit. Z jejich pohledu je navíc snížená viditelnost, takže bezpečí práce zajišťují hlavně reflexní vesty, ale i další reflexní oděvy, jako jsou mikiny nebo bundy nejčastěji ve žluté, zelené nebo oranžové barvě. 
 

Nebezpečí číhá venku 

Nejen dělníci mohou přijít k úhoně. Všichni zaměstnanci pohybující se v blízkosti silničních nebo železničních vozidel nebo ti, kteří pracují při snížené viditelnosti na komunikacích, kolejištích i letištích musí být označeni reflexními prvky, aby ochránili sebe i ostatní. A to nejen podle logického uvažování, ale i podle platné legislativy o osobních ochranných pracovních prostředcích (OOPP). Pro tyto profese se tedy hodí výstražné vesty, svítivé barvy, jako jsou žlutá, zelená, oranžová, a reflexní prvky. 
 
Lidé, kteří pracují na sjezdovkách, jako jsou vlekaři a rolbaři, si zas oblíbili červenou barvu, která je výrazná, dobře viditelná v mlze a na první pohled kontrastuje s bílým sněhem. 
 

Splynout s přírodou… 

Lesnické profese, myslivci nebo třeba rybáři k barvám přistupují úplně z jiné strany. Čím méně jsou vidět, tím míň na sebe upoutají nežádoucí pozornost plachých zvířat. Dalším žádoucím faktorem je, že na tmavších přírodních barvách není tolik vidět špína. Protože se u lidí pracujících v přírodě předpokládá, že s ní přijdou do úzkého kontaktu, vybírá se oblečení v zelených, hnědých a khaki odstínech. To platí i pro zahradní práce.
 
Výjimkou jsou situace, kdy se bere do rukou křovinořez nebo motorová pila. V tomto případě je naopak žádoucí na sebe opět trochu upoutat pozornost výraznou barvou lesnické bundy nebo kombinézy, jako je třeba oranžová nebo světle zelená, aby nebyl vystaven nebezpečí žádný náhodný kolemjdoucí…
 

Šéf je jenom jeden 

Různá pracoviště mohou mít barvy oblečení spjaté s konkrétními vykonávanými funkcemi. Stavbyvedoucí má například určenou jinou barvu než řadový dělník a podle toho je v pracovních podmínkách rozeznán na první pohled. Takové označení pracovníků není povinné, ale je tak praktické a usnadňuje orientaci na pracovišti, proto se často používá. 
 

Vizitka řemeslníků 

Založili jste si firmu a řídíte svůj vlastní tým zedníků, pokrývačů nebo jiných řemeslníků z povolání? Pokud vaši zaměstnanci pracují venku a jsou tak všem na očích, barva oblečení může být vhodným prvkem, jak dodat vašim zaměstnancům jednotný vzhled. Barvu se pak vyplatí sladit s vaším logem a tím zvýšit úroveň vlastní prezentace firmy. 
 
Oblíbená je třeba modrá, červená nebo tmavě zelená a šedá barva. Ať už se jedná o barevně výrazné kalhoty, bundy nebo celé montérkové kolekce, zajistíte svým zaměstnancům nejen kvalitní pracovní oblečení z pevných a odolných materiálů, ale i reprezentativní vzhled. 
 
Šaty přece dělají člověka (a dobrý kšeft). Co myslíte vy? Vyplatí se barvám pracovních oděvů věnovat trochu pozornosti? 
Bezpečnost práce v chemickém průmyslu: Jak se vyhnout otravě či poleptání?

Chemický průmysl je jedno z odvětví, kde hrozí největší škody na zdraví i majetku. Konkrétní opatření pro bezpečnost práce se liší od typu činností i konkrétních pracovišť. Existují ale obecné zásady, které je třeba dodržovat všude. V čem se ostražitost vyplatí? 

 

 
Jak se před chemickými látkami chránit závisí především na typu škodlivin a způsobu, kterým se dostávají do organismu. Může to být vdechováním, požitím nebo kontaktem s kůží. Na všechny tyto způsoby je třeba se při bezpečnosti práce a prevenci zaměřit. 
 

Ochranná a organizační opatření 

V chemickém průmyslu je důležité zavést rozsáhlá ochranná opatření týkajících se samotného pracovního procesu, pravidelných technických kontrol i soustavného měření případných škodlivin v ovzduší. 
 
Zaměstnavatel by měl také zajistit kontrolu pracovního oděvu, který by se měl vždy po použití vyčistit. Musí být zajištěna i jeho pravidelná výměna. Škodlivá látka se z něj totiž může vstřebat do těla nejen kůží, ale i zprostředkovaně trávícím ústrojím, kam je možné ji zanést rukou, která se oděvu dotýkala. 
 

Nejlepší bariéra pro tělo proti chemii 

Pokud technická opatření při práci se škodlivinami k ochraně pracovníků nestačí, je nutné je vybavit osobními ochrannými pomůckami. Jedná se hlavně o zajištění bezpečnosti pro oči, hlavu, dýchací ústrojí a ochranu kůže proti vstřebávání chemikálií či poleptání a to na celém těle pomocí pracovních rukavic a dlouhých oděvů. 
 

Bezpečný nádech a výdech 

Následkem vdechování nebezpečných látek, nejčastěji třeba formaldehydu, chlóru, bromu či oxidu uhelnatého, dochází k poškození organismu nebo otravě. K ochraně dýchacího ústrojí slouží filtrační přístroje, polomasky či celo-obličejové masky s dýchacími ventily, které zajišťují nejvyšší bezpečnost práce proti nebezpečným výparům. 
 
 
Využít je možné i filtry či respirátory, které ale nekryjí oči. Některé z nich jsou však speciálně navrženy tak, aby šly dobře dohromady s ochrannými brýlemi. Pozor na používání filtračních přístrojů s prošlou záruční dobou, nebo u opakovaného použití respirátorů, které při delším užívání nemusí spolehlivě chránit. 
 

Hygienická opatření pro místo i pracovníky 

Na pracovišti je nutné zabezpečit základní hygienická opatření jako je pravidelné čistění podlahy a také všech stěn a povrchů. Tam, kde se operuje s nebezpečnými látkami, které lze vstřebat kůží či požitím, je také důležité vyhradit speciální místo pro občerstvovací pauzy zaměstnanců. Kouření, pití a jídlo na pracovišti, kde hrozí riziko kontaminace, musí být zakázáno viditelným značením. Důležitá je i dodržování osobní hygieny, zejména čistoty rukou. 
 

Materiály – kryté a v suchu 

K bezpečnosti práce přispívá především vhodné skladování látek, se kterými se nakládá. Je nutné používat těsně uzavřené kontejnery, obaly a zařízení. Vše musí být čitelně a jasně označeno, aby nedošlo k záměně. Nebezpečí představuje také špatně udržovaná elektroinstalace. Všechny vypínače, zásuvky i obaly materiálů musí být chráněné zejména proti vlhkosti. 
 
K úrazům nejčastěji vede porušování bezpečnosti práce, a to jak ze strany zaměstnanců, tak jejich zaměstnavatelů. Povinností zaměstnavatele je seznámit své pracovníky se všemi hrozbami spojenými s výkonem práce a minimalizovat rizika všemi dostupnými prostředky. Bezpečnost práce je podmíněna správným nakládáním s chemickými látkami, správnými ochrannými pomůckami, ale i ostražitostí při doprovodných činnostech.
Kvalitní základ pro práci - oblečení a doplňky

Psychickou pohodu a návazně na ní i dobrou výkonnost ovlivňuje řada faktorů. Pracovní prostředí, kolektiv, ale i pocit osobního komfortu. Při práci v terénu, v chladnějším prostředí, ale i při fyzicky namáhavé práci je velmi důležitým bodem kvalitní a pohodlné oblečení.

Kvalitní materiály

Rozhodující vliv na příjemný pocit je udržení správné tělesné teploty. Při oblékání myslete na vhodné a pohodlné oblečení ve všech úrovních. Kalhoty, pracovní trika, případně mikina nebo bunda musí být vybrány ze správných materiálů. Bavlna výborně odvádí pot od pokožky, zabrání nepříjemnému prochladnutí. Vzduch může volně proudit, odvádět pot a zároveň předchází rozvoji nepříjemného zápachu. Bavlna je často kombinovaná s elastickými vlákny nebo jinými funkčními materiály. Oblečení lépe sedí, lemy a pásky dobře fixují oblečení na místě.

 

Pevné obutí

Velmi důležitým prvkem jsou také boty. U pracovního oblečení vznikají mnohem vyšší nároky. Vyšší podrážka lépe izoluje od chladného povrchu. Může lépe bránit proražení podrážky ostrým předmětem a následnému poranění nohy. Pracovní boty musí pevně fixovat nohu, důležitý je pevný opatek, který nepůsobí otlaky a neuvolní nohu z obutí. U náročných profesí jsou důležité také zesílené špičky boty, které pak chrání nohy před úrazem na citlivém místě prstů. Boty bezpečně chrání nohy před poraněním i chladem, ale nejsou neprodyšně uzavřené. Speciálně uzpůsobený materiál odvádí pot. Zároveň však brání pronikání vlhkosti zvenčí.

 

Nezapomínejte na doplňky

Při manipulaci s těžkými předměty nebo s předměty s hrubým povrchem vás bezpečně ochrání pracovní rukavice. Speciální materiál je zesílený na styčných plochách. Chrání jemnou pokožku rukou před poraněním i vznikem otlaků. Zároveň může doplňovat ochranu i před chladem nebo vlhkostí. Důležitou vlastností je také protiskluzová úprava, která vám pomůže bezpečně zachytit přenášené předměty. Při práci na zahradě, v dílně, ve výrobně, do každého provozu můžete vybírat rukavice uzpůsobené přesným požadavkům.

 

Oblečení do dílny i na zahradu

Pracovní oblečení nemá za úkol pouze ochránit vaše oblečení před znečištěním. Pevné materiály chrání před zraněním. Látky využívají vlákna odolná proti protržení, ale i vysokým teplotám. Speciálně uzpůsobené oblečení může využívat i vodě odolnou vrstvu. Natolik odolné materiály pak zajistí mnohonásobně vyšší odolnost při denním nošení. Pracovní oblečení se snadno udržuje, můžete jej prát i na vysoké teploty nebo sušit v sušičce.

Speciální střih oblečení zvýší i vaše pohodlí. Kalhoty, pracovní kombinéza nebo bunda využívá styl, který vás neomezí a umožní volný rozsah pohybu. Pevné zapínání dobře drží oblečení na místě, okraje nepůsobí otlaky ani neškrtí. Oblečení je často doplněné praktickými kapsami s klopou, pevným opaskem a možným pevným stažením okrajů nohavic i rukávů. Pracovní oděvy můžete dokonale uzpůsobit svým návykům. Investujte do svého pohodlí i bezpečí. V profesionálním obchodě se můžete na jediném místě vybavit pro práci venku i v dílně.