Vážení zákazníci, vzhledem k náročné situaci ohledně vyřizování objednávek týkajících se respirátorů se může doba dodání oproti standardu prodloužit. Děkujeme za pochopení.

INFORMACE OHLEDNĚ KORONAVIRU

... a současného provozu e-shopu

 

Vážení zákazníci,

s ohledem na současnou situaci týkající se obav z KORONAVIRU (Coronavirus) bychom Vás rádi informovali o provozu našeho e-shopu i ohledně odborných informací, jaký typ respirátoru vybrat, aby splnil Vaše požadavky.

V první řadě bychom Vás rádi informovali, že veškeré Vaše objednávky postupně vyřizujeme a s ohledem na výjimečnost situace prosíme o shovívavost při jejich odbavování. Všichni naši zaměstnanci dělají maximum pro to, aby byly všechny objednávky vyřízeny co nejdříve. Doba dodání Vaší objednávky se v těchto mimořádných dnech může oproti standardu o pár dní prodloužit.

 

Často kladené otázky:

 

Jak se kompletně chránit před KORONAVIREM?

Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Proto je důležité se kromě dýchacích cest chránit navíc i overalem a vhodnými brýlemi.

 

Jednorázové respirátory (které se ale velmi rychle vyprodávají), naleznete v této kategorii - Jednorázové respirátory

Overaly si můžete vybrat v této kategorii - Jednorázové oděvy.

Brýle naleznete v této kategorii - Ochrana zraku.

 

Je obyčejná rouška dostačující pro ochranu proti KORONAVIRU?

Ne. Běžná rouška není dostačující při ochraně před jakýmkoliv virem, protože je vyrobena z materiálu, který nezabrání průniku infekce. Rouška je vhodná např. do prašného prostředí. Potřebnou ochranu zajistí pouze respirátor se stupněm ochrany FFP3, popřípadě FFP2.

 

Jaký typ respirátoru je tedy vhodný na ochranu proti KORONAVIRU ?

FFP3

Ochrana před částicemi, pevnými a kapalnými aerosoly, mlhou a dýmem, viry a bakteriemi a sporami. Mohou být používány, pokud koncentrace nepřekročí přípustnou hodnotu 40x NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

FFP2

Ochrana před částicemi, pevnými a kapalnými aerosoly, mlhou a dýmem. Mohou být používány, pokud koncentrace nepřekročí přípustnou hodnotu 10x NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

Jednorázové respirátory (které se ale velmi rychle vyprodávají), naleznete v této kategorii - Jednorázové respirátory

 

Je vhodný respirátor s ventilkem?

Respirátory s ventilkem jsou vhodné pouze pro 100% zdravé lidi, kteří se chtějí chránit před koronavirem. Pokud ho použije nakažený/nemocný člověk, přes ventilek se infekce dostává ven do ovzduší. Vzhledem k inkubační době 14 dní si nelze být 100% jistý, že nejsem nakažený.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.