Vážení zákazníci, vzhledem k náročné situaci ohledně vyřizování objednávek týkajících se respirátorů se může doba dodání oproti standardu prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Kvalitní základ pro práci - oblečení a doplňky

Psychickou pohodu a návazně na ní i dobrou výkonnost ovlivňuje řada faktorů. Pracovní prostředí, kolektiv, ale i pocit osobního komfortu. Při práci v terénu, v chladnějším prostředí, ale i při fyzicky namáhavé práci je velmi důležitým bodem kvalitní a pohodlné oblečení.

Kvalitní materiály

Rozhodující vliv na příjemný pocit je udržení správné tělesné teploty. Při oblékání myslete na vhodné a pohodlné oblečení ve všech úrovních. Kalhoty, pracovní trika, případně mikina nebo bunda musí být vybrány ze správných materiálů. Bavlna výborně odvádí pot od pokožky, zabrání nepříjemnému prochladnutí. Vzduch může volně proudit, odvádět pot a zároveň předchází rozvoji nepříjemného zápachu. Bavlna je často kombinovaná s elastickými vlákny nebo jinými funkčními materiály. Oblečení lépe sedí, lemy a pásky dobře fixují oblečení na místě.

 

Pevné obutí

Velmi důležitým prvkem jsou také boty. U pracovního oblečení vznikají mnohem vyšší nároky. Vyšší podrážka lépe izoluje od chladného povrchu. Může lépe bránit proražení podrážky ostrým předmětem a následnému poranění nohy. Pracovní boty musí pevně fixovat nohu, důležitý je pevný opatek, který nepůsobí otlaky a neuvolní nohu z obutí. U náročných profesí jsou důležité také zesílené špičky boty, které pak chrání nohy před úrazem na citlivém místě prstů. Boty bezpečně chrání nohy před poraněním i chladem, ale nejsou neprodyšně uzavřené. Speciálně uzpůsobený materiál odvádí pot. Zároveň však brání pronikání vlhkosti zvenčí.

 

Nezapomínejte na doplňky

Při manipulaci s těžkými předměty nebo s předměty s hrubým povrchem vás bezpečně ochrání pracovní rukavice. Speciální materiál je zesílený na styčných plochách. Chrání jemnou pokožku rukou před poraněním i vznikem otlaků. Zároveň může doplňovat ochranu i před chladem nebo vlhkostí. Důležitou vlastností je také protiskluzová úprava, která vám pomůže bezpečně zachytit přenášené předměty. Při práci na zahradě, v dílně, ve výrobně, do každého provozu můžete vybírat rukavice uzpůsobené přesným požadavkům.

 

Oblečení do dílny i na zahradu

Pracovní oblečení nemá za úkol pouze ochránit vaše oblečení před znečištěním. Pevné materiály chrání před zraněním. Látky využívají vlákna odolná proti protržení, ale i vysokým teplotám. Speciálně uzpůsobené oblečení může využívat i vodě odolnou vrstvu. Natolik odolné materiály pak zajistí mnohonásobně vyšší odolnost při denním nošení. Pracovní oblečení se snadno udržuje, můžete jej prát i na vysoké teploty nebo sušit v sušičce.

Speciální střih oblečení zvýší i vaše pohodlí. Kalhoty, pracovní kombinéza nebo bunda využívá styl, který vás neomezí a umožní volný rozsah pohybu. Pevné zapínání dobře drží oblečení na místě, okraje nepůsobí otlaky ani neškrtí. Oblečení je často doplněné praktickými kapsami s klopou, pevným opaskem a možným pevným stažením okrajů nohavic i rukávů. Pracovní oděvy můžete dokonale uzpůsobit svým návykům. Investujte do svého pohodlí i bezpečí. V profesionálním obchodě se můžete na jediném místě vybavit pro práci venku i v dílně. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.