Vážení zákazníci, vzhledem k náročné situaci ohledně vyřizování objednávek týkajících se respirátorů se může doba dodání oproti standardu prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Nebezpečný náklad a manipulace s ním

Bezpečnostní pracovní oděv a profesionální pomůcky mohou uchránit zaměstnance od vážných zranění a někdy dokonce zachránit život. To, že zranění na pracovišti nejsou nic ojedinělého, vyplývá z každoročních statistik Státního úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu. Počty zraněných přitom mluví sami za sebe – až 44 000 pracovních úrazů v minulém roce a více než 2,5 milionu zameškaných pracovních dnů v důsledku úrazu. Nepoužívání bezpečnostních pracovních oděvů a pracovních doplňků jako jsou např. ochranné brýle, rukavice či bezpečnostní přilby je přitom vedle neznalosti rizik u nováčků a přeceňování schopností u zkušených pracovníků nejčastější příčinou úrazů na pracovišti a nevyplatí se je proto podceňovat.

Často právě zkušenější pracovníci, kteří si ve svém oboru věří, zanedbávají nošení pracovních bezpečnostních oděvů a doplňků, které jim nicméně mohou v některých případech zachránit život a zdraví. Profesionální nákladnější vybavení často samy firmy zaměňují za méně kvalitní a neprofesionální oděvy i přesto, že pokuta hrozící v případě zanedbání bezpečnosti práce je mnohem vyšší než případná investice do vybavení svých zaměstnanců.

Od běžného vycházkového oblečení a obuvi se profesionální vybavení nemusí lišit na první pohled. Materiál, ze kterého jsou oděvy vyráběny, na rozdíl od běžného oblečení dokáže zachytit zplodiny, vydrží vyšší stupeň tření i okolních teplot. Bezpečnostní a pracovní boty se od běžných bot podstatně liší odolností podešve, která je odolná proti olejům, pohonným hmotám a dalším látkám, obuv je typicky vybavena protiskluzovou podrážkou a zabraňuje tak úrazům v důsledku uklouznutí na špinavém či mokrém povrchu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.